?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Не реклама

Диагноз стране от одного из кандидатов в президенты. По-моему, близкий к истине. Собственно, мне давно хотелось написать что-то в таком духе.


Під час створення держави галицька і орієнтована на неї східноукраїнська еліта пішла на своєрідний компроміс з колишньою номенклатурою і олігархами. Заради просування власного бачення минулого на рівні державної політики "незалежники" дозволили вести антидержавницьку діяльність, яка не відповідала і не відповідає інтересу створення сильної української держави.
Компроміс цей мав такий вигляд: ми вам заводи, можливість заробляти на "схемах", землю — ви нам державну українську мову, тризуб, синьо-жовтий прапор, Мазепу, УПА і Шухевича. Тепер на законодавчому рівні засуджено злочини комуністичного режиму, прийняті рішення про перейменування вулиць та демонтаж пам’яток комуністичного режиму (котрі, звісно, не втілюються, адже як такі закони можна втілити, скажімо, в Єнакієвому Донецької області?) Зате замість держави маємо закрите акціонерне товариство кількох компрадорських кланів. В результаті, нинішня Україна більше схожа на Латинську Америку, ніж Європу.
Кажемо, що не такої України ми хотіли. А якої хотіли? Невже думали, що з проголошенням незалежності, зі своєю мовою і прапором станемо сильними і все само собою прийде?
Щоб мати сильну Українську державу, яку поважають у світі, треба насамперед позбутися старих міфів. Адже ці міфи, а точніше боротьба між міфами — радянським та незалежницьким — стали зручною ширмою, за якою склалася хунта, котра приватизувала країну і владу в ній.

Comments

( 7 comments — Leave a comment )
maryxmas
Jan. 16th, 2010 01:08 pm (UTC)
дуже спрощене і несправедливе бачення.
в тих, котрі були за українську мову і Мазепу, не було ресурсів, за допомогою яких вони могли б завадити отим при заводах їх розкрадати.
в них не було важелів впливу і не було звідки їх взяти.
blacklack
Jan. 16th, 2010 01:20 pm (UTC)
Не знаю. Вполне возможно.
Но у тех, кто противостоял российской императорской, а потом советской власти, ресурсов было куда меньше, а риска намного больше. И соблазн компромисса, по крайней мере с советской властью, тоже был сильным.
И ведь речь идет не только о кучминском правлении. Последние четыре года Черновецкий выгоняет книжные магазины из центра Киева — а президент Ющенко и ухом не ведет.
vishurshen
Jan. 16th, 2010 01:53 pm (UTC)
Точно.
А кто это сказал? Какой именно из кандидатов?
blacklack
Jan. 16th, 2010 01:58 pm (UTC)
А у нас до завтрашнего вечера запрещена агитация. Поэтому я фамилию и не указал. Поиском находится очень легко.
vishurshen
Jan. 16th, 2010 02:26 pm (UTC)
О, спасибо! )
yellowboot
Jan. 17th, 2010 12:37 pm (UTC)
так они все так говорят на заре своей деятельности.
пока сами не получают власть и не идут на те же "компромиссы"
(no subject) - nazavzhdy - Jan. 21st, 2010 08:14 pm (UTC) - Expand
( 7 comments — Leave a comment )